Denní modlitba Církve (Breviář)

Využíváte nezabezpečené připojení k těmto stránkám. Pro přechod na zabezpečené navštivte stránku https://farnost-krpole.cz

Breviář (Denní modlitba církve - DMC) je určen především pro modlitbu ve společenství. Dva jsou tedy minimum. Avšak breviář se lze modlit i jako jednotlivec. Při vyšším počtu (čtyři a více) se modlící se společenství rozdělí do dvou částí – bývají označovány jako „chóry“. Jednotlivé chóry se při modlitbě střídají.

Modlitba breviáře má následující strukturu:

Podrobný popis uspořádání – ordinárium (PDF, 160 KB)

Vysvětlivky k – DMC (PDF, 133 KB)

Jste-li „začátečníci“, je vhodné začít modlit se breviář ve společenství, které se modlí pravidelně, zná jej a pomůže vám překonat prvotní obtíže.

Chcete-li, můžete se pomodlit breviář společně s rádiem Proglas, a to ranní a večerní chvály. Ranní chvály ve všední den v 6.10, v sobotu a v neděli v 6.30. K večerním chválám se můžete připojit každý den krátce po 21. hodině, v neděli krátce po 22. hodině.

Rozpis stran breviáře pro laiky na jednotlivé dny, přebíráme z webových stránek radia Proglas:

DMC 13.8.2017-19.8.2017 (PDF, 61 KB)

Pro ty, kteří chtějí používat elektronickou verzi modlitby breviáře, jsou připraveny na webových stránkách projektu EBreviar dvě verze: