Informace k nouzovému stavu

Milí farníci
vzhledem k nově vyhlášeným zpřísněným opatřením se od pondělí 12. října 2020 ruší veškeré bohoslužby, stejně jako ostatní aktivity ve farnosti. Stálá rada při České biskupské konferenci nás vyzývá k pravidelné modlitbě růžence za ukončení aktuální pandemie. Více zde.

Dispenz

Biskup Vojtěch uděluje dispenz od osobní účasti na nedělní bohoslužbě všem věřícím na území brněnské diecéze po dobu platnosti zpřísněných opatření.

Intence

Úmysly na mše svaté, které jste zadali na období od 12. října budou odslouženy v daný den soukromě knězem bez účasti veřejnosti.

Prožití neděle

Přímé přenosy
Pro sledování přímých přenosů bohoslužeb můžete využít nabídky České televize, televize Noe, rádia Proglas a také nabídky jednotlivých farností. Seznam přenosů naleznete na adrese Mše online.

Domácí liturgie
Ekvivalentem, ne-li i lepší možností vzhledem k prohloubení naší víry a vztahu s Bohem je slavení domácí liturgie, která se skládá z Bohoslužby slova, rozjímání nad texty daného dne a Modlitby Páně. Liturgická čtení pro tento týden naleznete v sekci Duchovní život a svátosti - Liturgie. V neděli můžete využít stránky Dnešní čtení. Na každou neděli pro Vás na hlavní stránce připravíme krátké zamyšlení či jiný vhodný text, který můžete při domací liturgii použít.

Individuální duchovní služba

V neděli 1. listopadu bude kostel otevřen pro individuální duchovní službu od 14.00 do 16.00. Možnost přijetí eucharistie bude v daném čase, vždy po půl hodinách (první možnost bude ve 14.30). Příležitost ke svátosti smíření bude v tento den taktéž od 14.00 do 16.00 hodin v sakristii.